Finansowanie


Zdolność kredytowa

Jeżeli decydujemy się na zaciągnięcie kredytu hipotecznego, należy sprawdzić swoją zdolność kredytową. Na naszą zdolność kredytową wpływa wiele czynntików:


dochody, wiek, inne zobowiązania finansowe w postaci kart kredytowych, kredytów czy pożyczek gotówkowych, samochodu, liczba osób na utrzymaniu, to czy mieszkanie chcemy kupić sami, czy wraz ze współkredytobiorcą (partnerem, członkiem rodziny), wartość nieruchomości

Generalnie banki posiadają swoje własne metody przeliczania zdolności kredytowej. Warto jest sprawdzić swoją zdolność w kilku bankach. Może się bowiem okazać, że któryś jest w stanie zaoferować wyższy kredyt.

 

 

Katarzyna Knap
Doradca Finansowy
Tel.:  +48 608 761 622
katarzyna.knap@dknotus.pl

Wybór banku


Właściwie wszystkie banki posiadają w swojej ofercie kredyty hipoteczne. Przed wyborem odpowiedniego banku warto jest sprawdzić ofertę kilku banków i wybrać najbardziej dla siebie korzystną ofertę.

Kalkulator finansowy.

Formularz kredytowy.

Wkład własny


Wkład własny w wysokości mniej więcej 20% wartości mieszkania daje nam większy wybór ofert kredytowych oraz może obniżyć marżę w przypadku kredytu złotówkowego o 0,3%.

Nasze marzenie —

Okres kredytowania

Okres kredytowania znacząco wpływa na wysokość miesięcznych rat. Najlepiej wobec tego zdecydować się na kredyt z jak najdłuższym okresem spłaty. Standardem są obecnie kredyty z dwudziesto i trzydziestoletnim okresem spłaty. Jeżeli tylko bank nam zaoferuje tak długi okres spłaty, może się to dla nas okazać najbardziej odpowiednim rozwiązaniem.